Autoři

Dan Senor působí v americké organizaci Council on Foreign Relations v sekci pro Blízký východ, kde se dlouhodobě zabývá strategiemi, politickými a obchodními vztahy v daném regionu. Ve funkci poradce americké vlády pro zahraniční styky pobýval v Iráku, kde byl jedním z nejdéle působících civilních představitelů, a za své služby získal nejvyšší vyznamenání udělované Pentagonem civilistům. Senorovy analytické články se pravidelně objevují v deníku Wall Street Journal. Píše také pro listy New York Times, Washington Post, Weekly Standard a pro časopis Time. Žije v New Yorku se svou ženou a dvěma syny.

Video: rozhovor Dana Senora pro CNBC NEWs

 

 

Saul Singer je publicistou a bývalým redaktorem úvodní stránky deníku Jerusalem Post. Je také autorem knihy Confronting Jihad: Israel's Struggle and the World After 9/11. Singer přispívá do řady různých médií, k nimž patří Wall Street Journal, Commentary, Moment, New Leader, bitterlemons (izraelsko/palestinský elektronický časopis) a PostGlobal, mezinárodní blog deníku Washington Post. Před tím než se odstěhoval do Izraele, působil jako poradce amerického Kongresu. V současné době bydlí v Jeruzalémě se svou ženou a třemi dcerami.

ČT24 - Svět knihy - Saul Singer

Video: prezentace Saula Singera pro studenty pro MBA Tev Aviv University

Aktuální článek - Jerusalem Post We're changing the world 1.4.2011 by David Horovitz

facebook

Příběh izraelského hospodářského zázraku

Kniha START-UP NATION hledá odpověď na nelehkou otázku: jak je možné, že v Izraeli - v zemi, která existuje pouhých šedesát let, má 7,1 mil. obyvatel, nedisponuje žádnými přírodními zdroji, od svého založení je nepřetržitě ve válečném stavu - vzniká mnohem větší počet nových firem než ve velkých, stabilních zemích, které žijí v míru, jako jsou Japonsko, Čína, Indie, Jižní Korea, Kanada nebo Velká Británie? (více o knize)

kniha Start-Up Nation Prohlédnout ukázku knihy Prohlédnout ukázku knihy