Aktuality

 

Na pulty knihkupectví byl právě dodán třetí dotisk vydání knihy.

 

S potěšením, Váš tým nakladatele.

 

 

 

Prohlédněte si některé jazykové mutace START-UP NATION ve světě. Je zajímavé, jak se různí nakladatelé nechali inspirovat grafikou obálky knihy ...

 

  

 

 První náhled na nové vydání

 


 

Richard Hindls - rektor Vysoké školy ekonomické v Praze, rozhovor pro Český rozhlas - různá témata, Izrael - politika a inovace

 


 

ČT1 - Otázky Václava Moravce - Předseda Asociace samostatných odborů předává knihu START-UP NATION ministru financí Miroslavovi Kalouskovi - 49 minuta 30 sekunda

 


 

Reflex radí Ježíškovi. Členové redakce doporučují nejlepší knihy roku 2011 (Reflex č. 48, 1.12.2011)

 

Knihy roku 2011 

Nejpozoruhodnější publikací roku a vůbec jednou z nejpoučnějších knih posledních let je pro mě START-UP NATION (PŘÍBĚH IZRAELSKÉHO HOSPODÁŘSKÉHO ZÁZRAKU) Dana Senora a Saula Singera (vyd. ALIGIER). Tu by si měl přečíst každý politik, podnikatel, student či novinář. Zajímavé příklady, jak se dokázala malá země (Izrael) dostat na světovou technologickou špičku. Pokud chcete založit prosperující podnik a toužíte, aby váš byznys měl i „duši", je to kniha pro vás.

VILIAM BUCHERT - zástupce šéfredaktora reflex

 


 

Hospodářské Noviny - 6.1.2012 strana 27, Mrtvý úhel - článek Jaroslava Plesla

 Avast míří na burzu, ale snadné to nebude - krátký výňatek, více na ihned.cz

 

"Avast! Avast? Na sklonku loňského roku proletěla médii zpráva, že se český producent antivirových programů Avast chystá vstoupit na burzu Nasdaq ...

...  Výhodným studijním materiálem je v tomto směru například vloni v češtině vydaná kniha Start-up nation od autorů Dana Senora a Saula Singera, kteří v ní popisují, proč právě v sedmimilionovém Izraeli vzniká více nových firem než v mnohem větších zemích jinde na Zemi ..."

   


 

V anketě Lidových novin byla kniha Start-up nation byla nominována na Knihu roku 2011 panem Jiří Padevětem (ředitelem Divize Nakladatelství Academia). První desítka knih je zde.

 


Budoucnost můžeme ovlivnit. Víc, než si myslíte!

 

TOP 09 ve svém dokumentu zásadním dokumentu PROSPERITA vycházela též z knihy START-UP NATION - viz online chat s Františkem Laudátem, předesedou pražské TOP 09:

"Dobrý den, přednáška mě zaujala, přestože jsem ji bohužel celou nestihl - chtěl bych se zeptat na zdroje, ze kterých jste čerpal, díky". Schnirch Pavel

 

Laudát: "Nedávno vyšel překlad knihy Start- up Nation o izraelském inovačním zázraku, a v tomto duchu je laděn materiál. Bohužel musím říci, že mě moc lidí nerozumí, co jim svým materiálem chci sdělit. Chápu, že je tam řada dosud neobvyklých věcí, ale zapověděl jsem si slohové cvičení na téma konkurenceschopnost, jak to předvedl NERV a potažmo i MPO. Oni mají ve svých materiálech pravdu, ale ve svých důsledcích jsou to jen slohová cvičení. Data jsou hodně převzata ze studie „Rámec strategie konkurenceschopnosti“ NERVu."

 Více zde.

 


 

Kniha START-UP NATION a inovační úspěchy izraelských firem jsou zahrnuty jako  úspěšný příklad, návod a motivace pro malé a střední inovativní firmy v nové české knize Management&Controlling malé a střední firmy od předního českého ekonoma a manažera Karla Havlíčka. Komplexní pohled na řízení malých s střední firmy je jednou ze základních podmínek pro schopnost úspěšného vstupu do světa inovací a jejich zavádění do praxe.  Více o knize a inovacích zde.

 

 


 

 

 

Prezident státu Izrael, Shimon Peres, poslal osobní dopis s poděkováním za vydání knihy START-UP NATION v českém jazyce a přáním k rozvoji Česko- Izraelského vzájemného poznání a spolupráci. Kopii dopisu můžete vidět zde : Dopis Shimon Peres

 

   


  

  

EKONOM č. 35 z 1.9.2011 - Na benzín zapoměnte - elektrobus -Robert Břešťan a myšlenka izraelského start-upu Better Place (viz ukázka z knihy žluté tlačítko v pravo Preview)

 


 

 

Dne 16.6.2011 vyšel v ekonomickém týdeníku EKONOM (č.24) vynikající rozhovor týdne spoluautora knihy Saula Singera s šéfkomentátorem týdeníku Robertem Břešťanem - DOBŘE UTAJENÝ ZÁZRAK (kopii článku je možno vidět zde).

 


 

Týden živě 31.7.2011 - Představení knihy START-UP NATION - Jakub Čížek, Jan Sedlák, Computer

 


 

Recenze knihy od Michala Kašpárka ve FINMAG 28.7.2011 - Proč šéfujete vy mně, a ne já vám: Jak chucpe pomohlo Izraeli k bohatství? 

 


 

ČT2 2.7.2011 - Knižní svět - Kniha týdne, představení knihy - Leo Pavlát 

 


 

 

Kniha byla oficiálně představena 12. května 2011 Mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy v Praze na stánku Státu Izrael.

 

 

 

 

 

 

Foto z uvedení knihy na Světu knihy 14.5.2011 - za účasti spoluautora knihy Saula Singera a velvyslance Státu Izrael - Yaakova Levyho.

 

 Videozáznam předtavení knihy: VIDEO ZDE 

 

 Saul Singer, Yaakov Levy - Svět knihy

Saul Singer Yaakov Levy - Svět knihy

 Yaakov Levy - velvyslanec Státu Izrael, Saul Singer - spoluautor

 


 

Foto z recepce u velvyslance Státu Izrael 14.5.2011

 

 

Saul Singer, Jan Mühlfeit - recepce u velvyslance

Saul Singer - spoluautor, Jan Mühlfeit -Microsoft Europe

Tomáš Sedláček, Karel Janeček

Tomáš Sedláček a Karel Janeček

 

 

Saul Singer, Roman Lesný, Petr Kocián

 

 Roman Lesný - nakladatel, Saul Singer, Petr Kocián


 

Panelová diskuze "Jak restartovat Česko" 14.5.2011

 

Pnelová diskuze

Saul Singer

Panelu se účastnil spoluautor knihy Saul Singer, velvylanec Státu Izrael Yaakov Levy, Petr Očko - MPO, Jan Mühlfeit - MICROSOFT, Karel Janeček - RSJ algorithmic trading, moderoval Jaroslav Plesl - HN


 

Záběry z veletrhu Svět knihy - Izraleský stánek

 


 

Televizní záznam

Rozhovor Saula Singera pro ČT24 - Svět knihy

Napsali o knize

Technický týdeník

Příběh izraelského hospodářského zázraku -Vynikající kniha na našem trhu

Nakladatelství ALIGIER (www.aligier.cz) vydalo knihu Dana Senora a Saula Singerse s názvem Start -up Nation, která poprvé vyšla v New Yorku v Grand Central Publishing. Do češtiny ji přeložila Hana Škapová s přispěním Velvyslanectví státu Izrael v České republice a předmluvu k ní napsali takové osobnosti jako prezident státu Izrael Šimon Peres, bývalý předseda vlády ČR Jan Fischer a velvyslanec Izraele v ČR Yaakov Levy. Už to samo o sobě na knihu upozorňuje, a můžeme prozradit, že izraelský prezident v příbězích technologického rozvoje státu Izrael má několikrát důležitou roli. (Více v Technický týdeník č.9)

 

Web ČT24 Kultura - Svět knih

Česká poziceZápadní civilizace se nehroutí, jen ji jiné dohánějí - Benjamin Kuras 

 


 

Palladium

 Palác knih Palladium Praha

  

 


  

facebook

Příběh izraelského hospodářského zázraku

Kniha START-UP NATION hledá odpověď na nelehkou otázku: jak je možné, že v Izraeli - v zemi, která existuje pouhých šedesát let, má 7,1 mil. obyvatel, nedisponuje žádnými přírodními zdroji, od svého založení je nepřetržitě ve válečném stavu - vzniká mnohem větší počet nových firem než ve velkých, stabilních zemích, které žijí v míru, jako jsou Japonsko, Čína, Indie, Jižní Korea, Kanada nebo Velká Británie? (více o knize)

kniha Start-Up Nation Prohlédnout ukázku knihy Prohlédnout ukázku knihy